Vážení občané - AKTUALITA 21. března (sobota)

obr

21. 03. 2020

 

 

 

 

 

několik základních a zásadních informací v souvislosti s opatřeními proti šíření coronaviru k 21.3.2020:

POŽADOVÁNO :

1. Návštěvy Obecního úřadu, pošty a obchodu omezit jen na nejnutnější potřeby a uskutečňovat je pouze s rouškou na obličeji, popř. jinou pokrývkou obličeje.
2. V místnostech se neshromažďovat, čekat venku a mít mezi sebou rozestupy, odborníci doporučují 2 m.
3. Obecní úřad nebude brát žádné platby v hotovosti. Platby uskutečňovat pouze bankovním převodem nebo přes složenku.
4. Řešení potřeb nebo problémů občanů řešit předem telefonicky v pracovní dny od 8 do 12 hodin a v úředních hodinách v pondělí a ve středu od 17 do 19 hodin.
5. Omezit na minimum požadavky na výpisy z různých rejstříků, Czech Pointu a ověřování, v nevyhnutelném případě je nutné předem domluvit telefonickou návštěvu. Důvod je ten, aby se v prostorách neshromažďoval větší počet lidí. Upozorňuji, že všichni, kteří chtějí navštívit obecní úřad, musí mít roušku nebo jiným způsobem zakrytá ústa a nos.


NABÍZENO :

1. Platba poplatků v hotovosti (pokud občan nemá jinou možnost platit bezkontaktně) se po dobu vyhlášení nouzového stavu odkládá do konce dubna.
2. Je projednáno se svozovou firmou posunutí termínu (místo 1.4.2020, kdy je požadována známka pro ro 2020 na nádobě), do 30.4.2020
3. Obecní úřad nabízí službu pro samostatně či osaměle žijící seniory zajištění nákupu základních potravin, léků, hygienických potřeb a obědů/večeří, pokud nemají jinou možnost ze strany rodiny či známých. Stačí zatelefonovat na Obecní úřad, sdělit jméno, adresu a telefon. Tyto údaje budou předány dobrovolníkům, kteří se zájemci spojí. Donáška potravin bude pro žadatele zdarma.
4. Obecní úřad zdarma rozdal seniorům nad 65 let včetně roušky.

5. Ve středu 1. dubna je první den svozu komunálního odpadu, kdy je potřeba mít podle vyhlášky vylepenou registrační známku. Tento termín se posouvá do konce dubna.

6. První vývoz bio nádob je v pondělí 6.dubna 2020. Kdo nestihl si koupit známku na letošní rok a má na ni známku z r. 2019, bude mu bio nádoba po dobu dubna také vyvezena s tím, že věříme v čestnost našich občanů, že vše dodatečně zaplatí. Důvodem tohoto kroku je skutečnost, aby se snížil počet návštěvníků sběrného dvora.

7. Nedělní provozní doba sběrného dvora je od neděle 22. března mimořádně prodloužena od 8 do 13 hodin, aby se množství zájemců rozložilo do většího časového úseku. Ze zkušenosti víme, že při pozdějším příjezdu ve dvoře už nebude tolik návštěvníků. Při příjezdu většího počtu zájemců bude vstup do dvora omezen, proto prosíme o trpělivost a dodržování patřičných rozestupů včetně roušky na obličeji.

8. Vývoz bio nádob v pondělí 13. dubna se z důvodu Velikonoc přesouvá na úterý 14. dubna 2020.

9. Česká pošta v současné době každodenně reaguje na vývoj situace a na opatření vlády, naše postupy se mění podle současných potřeb Pošty a klientů. Dovoluji si Vás informovat o aktuálně přijatých opatřeních:

a. Vyplácení důchodů

Od pondělí 23. 3. 2020 budou důchody, které měla Česká pošta původně vyplácet na svých pobočkách ve dnech 23. a 24. 3. 2020, seniorům doručovány.
Prakticky to znamená, že v příštím týdnu nemusí žádný důchodce pro svůj důchod na poštu, všechny důchody se pokusí Česká pošta doručit. Pokud by se stalo, že důchodce nebude doručovatelem zastižen, bude mu důchod uložen na ukládací poště. Senior si pak může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu pošťáci důchod doručí domů. Pokus o doručení bude učiněn i u důchodů, které si důchodci nevyzvedli dnes, tj. 20. 3. 2020. Důchody, které Česká pošta doručovala na adresu důchodce, budou i nadále doručovány beze změny.

b. Doporučené zásilky

Od středy 25. 3. 2020 budou doporučené zásilky doručovány standardním způsobem, tzn. že nebudeme doporučené zásilky ukládat automaticky na pobočkách.


UPOZORNĚNÍ

Byl jsem upozorněn několika občany, že jim byl do schránky vhozen leták nabízející donášku potravin, nápojů a drogérie, s tím, že bankovním převodem zaplatí minimálně zboží za 1.300,- Kč a za dovoz dalších 130,- Kč.
Tato iniciativa není v žádném případě akcí Obecního úřadu. Nechci snižovat v této těžké době iniciativu možná nějakých dobrovolníků, ale není tam kromě kontaktního telefonu nikdo podepsán. Byl bych proto velice opatrný.

PROSBA :

1. Dodržovat hygienu, mít rouškou nebo jiným způsobem zakrytý obličej v uzavřených prostorách, zbytečně se neshlukovat, při manipulaci s penězi mít rukavice, nesnažit se obejít požadovaná nařízení typicky českým Švejkovským způsobem, omezit cesty mimo domov na minimum. Nerad bych, aby Mratín byl uzavřen kvůli nezodpovědným jedincům. Přibývá důkazů (viz Litovel, Uničov, Červenka), že stejným nebezpečím jako koronavirus je lidská blbost a nezodpovědnost, mnohdy vyplývající z podivného falešného pocitu nadřazenosti některých jedinců.
2. Mít roušku na veřejném prostoru je povinnost. Rovněž tak mít rozestupy při návštěvě Obecního úřadu, Pošty Partner a místní prodejny.
Naše zdraví a zdraví našich blízkých je jen na nás. Nikdo ze shora nám totiž nepomůže.

 

  Ing. Jiří Falek     starosta obce

Jaký je váš názor na zřízení trolejbusu?

Pro přidělení vašeho hlasu stačí kliknout na příslušnou odpověď.
Diskuse
Pořizování fotografie kohokoliv není trestné a směrnice GDPR ho neupravuje. Upravuje až zveřejnění takové fotografie. A k tomu snad pan star...
Dobrý den, chtěl bych pana starostu upozornit, že svým příspěvkem v obecním plátku, který byl roznesen dnes do schránek, zcela veřejné nab...
HANNY školka a HANNY jesle Bašť zve všechny rodiče a děti na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a ZÁPIS na rok 2020/2021. HANNY školka, Okružní 671, Bašť ...
Inzerce
Daruji za odvoz starší, ale plně funkční orbitrek Kettler. Kontakt: 603557446...
Prodám 2 vstupenka na Spirituál Kvintet 17.9.Lucerna řada 24. Původní cena 990/ks,Nová cena 840/ks. Cena celkem 1680Kč.V případě změny term...
Prodám novou televizi LG 43LK5100PLA, 1920 x 1080 (full HD), DVB-T2, DVB-S2, záruka do 04/2021. V Mratíně přijímá bez problemů všechny pozem...
Co se chystá
Nejbližší akce:

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29    
© Zdeněk Novák | Design & Script: Petr Kožnar (www.web-style.cz) .
Redakce: ICQ: 240-187-613 (Monk), Email: zdenek.novak@mratin.info