Několik základních a zásadních informací v souvislosti s opatřeními proti šíření coronaviru:

obr

17. 03. 2020

 

 

 

 

 

 

 

Vážení občané

několik základních a zásadních informací v souvislosti s opatřeními proti šíření coronaviru:

POŽADOVÁNO :

1. Návštěvy Obecního úřadu, pošty a obchodu omezit jen na nejnutnější potřeby a uskutečňovat je pouze s rouškou na obličeji, popř. jinou pokrývkou obličeje.
2. V místnostech se neshromažďovat, čekat venku a mít mezi sebou rozestupy, odborníci doporučují 2 m.
3. Obecní úřad nebude brát žádné platby v hotovosti. Platby uskutečňovat pouze bankovním převodem nebo přes složenku.
4. Řešení potřeb nebo problémů občanů řešit předem telefonicky v pracovní dny od 8 do 12 hodin a v úředních hodinách v pondělí a ve středu od 17 do 19 hodin.
5. Omezit na minimum požadavky na výpisy z různých rejstříků, Czech Pointu a ověřování, v nevyhnutelném případě je nutné předem domluvit telefonickou návštěvu. Důvod je ten, aby se v prostorách neshromažďoval větší počet lidí. Upozorňuji, že všichni, kteří chtějí navštívit obecní úřad, musí mít roušku nebo jiným způsobem zakrytá ústa a nos.


NABÍZENO :

1. Platba poplatků v hotovosti (pokud občan nemá jinou možnost platit bezkontaktně) se po dobu vyhlášení nouzového stavu odkládá.
2. V případě delšího pokračování nouzového stavu bude jednáno se svozovou firmou o posunutí termínu (od 1.4.2020), od kdy je požadována známka pro ro 2020 na nádobě, budete o tom informováni ne webu obce, webu mratin.info, úřední desce SMS zprávami (pouze pro přihlášené od systému) a rozhlasem.
3. Obecní úřad nabízí službu pro samostatně či osaměle žijící seniory zajištění nákupu základních potravin, pokud nemají jinou možnost ze strany rodiny či známých. Stačí zatelefonovat na Obecní úřad, sdělit jméno, adresu a telefon. Tyto údaje budou předány dobrovolníkům, kteří se zájemci spojí. Donáška potravin bude pro žadatele zdarma.
4. Obdobnou službu nabízí Obecní úřad i v případě potřeby vyzvednutí léků. Je potřeba zase zavolat na Obecní úřad.
5. Obecní úřad objednal několik stovek roušek, kterými by chtěl vybavit pracovníky obecního úřad a mateřské školky. Zároveň bychom chtěli tyto roušky poskytnout zdarma seniorům nad 65 let. Rozvoz bude postupný, jakmile obdržíme dodávku. Na každého seniora se obrátíme osobně, není potřeba, abyste nás kontaktovali.


PROSBA :

1. Dodržovat hygienu, mít rouškou nebo jiným způsobem zakrytý obličej v uzavřených prostorách, zbytečně se neshlukovat, při manipulaci s penězi mít rukavice, nesnažit se obejít požadovaná nařízení typicky českým Švejkovským způsobem, omezit cesty mimo domov na minimum. Nerad bych, aby Mratín byl uzavřen kvůli nezodpovědným jedincům. Přibývá důkazů (viz Litovel, Uničov, Červenka), že stejným nebezpečím jako koronavirus je lidská blbost a nezodpovědnost, mnohdy vyplývající z podivného falešného pocitu nadřazenosti některých jedinců.
Nemusíme chodit daleko, položím jednu otázku: Myslíte, že v době nouzového stavu je nutné navštívit místní poštu bez masky a s kašlem pouze za nákupem losu? Alespoň tak mě informoval jeden místní občan.
Naše zdraví a zdraví našich blízkých je jen na nás. Nikdo ze shora nám totiž nepomůže.

  Ing. Jiří Falek     starosta obce

Jaký je váš názor na zřízení trolejbusu?

Pro přidělení vašeho hlasu stačí kliknout na příslušnou odpověď.
Diskuse
Pořizování fotografie kohokoliv není trestné a směrnice GDPR ho neupravuje. Upravuje až zveřejnění takové fotografie. A k tomu snad pan star...
Dobrý den, chtěl bych pana starostu upozornit, že svým příspěvkem v obecním plátku, který byl roznesen dnes do schránek, zcela veřejné nab...
HANNY školka a HANNY jesle Bašť zve všechny rodiče a děti na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a ZÁPIS na rok 2020/2021. HANNY školka, Okružní 671, Bašť ...
Inzerce
Daruji za odvoz starší, ale plně funkční orbitrek Kettler. Kontakt: 603557446...
Prodám 2 vstupenka na Spirituál Kvintet 17.9.Lucerna řada 24. Původní cena 990/ks,Nová cena 840/ks. Cena celkem 1680Kč.V případě změny term...
Prodám novou televizi LG 43LK5100PLA, 1920 x 1080 (full HD), DVB-T2, DVB-S2, záruka do 04/2021. V Mratíně přijímá bez problemů všechny pozem...
Co se chystá
Nejbližší akce:

« Předchozí

ÚnorDalší »
PoÚtStČtSoNe
   
10 11 
12 13 14 15 16 17 18 
19 20 21 22 23 24 25 
26 27 28 29    
© Zdeněk Novák | Design & Script: Petr Kožnar (www.web-style.cz) .
Redakce: ICQ: 240-187-613 (Monk), Email: zdenek.novak@mratin.info