Vesnický desetiboj 2011 - AKTUALIZOVÁNO

obr

13. 07. 2011
Přinášíme pravidla Vesnického desetiboje:
ZÁKLADNÍ PRAVIDLA VESNICKÉHO DESETIBOJE
Každé družstvo Vesnického desetiboje musí mít pět členů, bez ohledu na pohlaví, z nichž každý zasáhne do boje alespoň v jedné disciplíně. Střídání aktérů v jednotlivých disciplínách je zakázáno. (Borci, kteří do soutěže nastoupí ji musí také dokončit.) Týmy v jednotlivých soutěžích jsou hodnoceny od 1 (nejlepší), až po nejhorší známku podle počtu soutěžících družstev. V případě rovného výsledku mezi několika týmy v jedné disciplíně, například obsadí-li dvě družstva třetí příčku, získají shodně známku 3, další následující družstvo pak známku 5, jako kdyby k rovnosti výsledku před ním nedošlo. Pořadí a výsledná známka v disciplíně ,,kosení trávy“ bude určena vytvořením aritmetického průměru známek z obou hodnocených kritérií. Celkovou výslednou známku získáme prostým součtem známek ze všech soutěžních disciplín. Vítězem se stane družstvo s nejnižší celkovou známkou.

 • 1. Nošení vody – zpravidla nejatletičtější člen družstva vyrazí na znamení napříč fotbalovým hřištěm směrem k mratínskému potoku. V každé ruce má jeden prázdný kbelík. Po zdolání poloviny trati mu druhý člen týmu naplní oba kbelíky minimálně po rysku vodou z potoka a soutěžící vyrazí zpět na startovní (cílovou) čáru. Rozhodujícím faktorem je čas, ovšem ovlivněn penalizací za chybějící množství vody pod ryskou kbelíku. Za každou chybějící decku následuje vteřinová penalizace.
 • 2. Řezání polen – této soutěžní disciplíny se účastní dva borci z každého týmu. Jejich úkolem je pilou, tzv. kaprovkou, uříznout poleno z dlouhé klády. Vítězí dvojice s nejlepším časem.
 • 3. Jízda s naloženým kolečkem – opět soutěž pro dva závodníky. Na startu si jeden ze soutěžní dvojice nasedne do kolečka, druhý na znamení kolečko uchopí a běží s ním k otočce. Kužel značící otočku objede a teprve pak kolečko odloží. V tu chvíli si oba aktéři vymění pozice a běží zpět ke startu (cíli). I tentokrát vítězí dvojice s nejlepším časem.
 • 4. Hod kládou – každý ze soutěžících má tři pokusy, z nichž se počítá pouze ten nejvydařenější. V případě přešlapu je pokus neplatný. Měří se vzdálenost k místu, v němž dojde k prvnímu kontaktu klády se zemí. To znamená, že záleží nejen na síle, ale i na technice hodu. Pokud kláda dopadne na zem celou plochou, měří se vzdálenost k patě klády, tedy ta nejmenší možná.
 • 5. Exování pivního tupláku – velmi výrazná část objemu tupláku musí protéci hrdlem soutěžícího. Vítězí nejrychlejší borec.
 • 6. Pojídání chleba se sádlem – výška krajíce cca 20mm, vrstva sádla přibližně 5mm. To vše dochuceno na jemno nakrájenou cibulkou a solí dle libosti. Vítězí jedlík, který jako první spolkne poslední sousto této tradiční české pochutiny, což signalizuje zdviženou pravicí (levicí). Během pojídání není povoleno konzumovat tekutiny!
 • 7. Zatloukání hřebíků – reprezentant družstva musí v této soutěžní disciplíně zatlouci v určeném časovém limitu co největší počet hřebíků do dřevěné klády. Počítány budou pouze hřebíky, zatlučené až po hlavičku. Soutěžícímu může formou podávání hřebíků asistovat další člen týmu.
 • 8. Kosení trávy – v této disciplíně jsou hodnoceny dvě kritéria. Jako první čas, za který soutěžící vymezenou plochu poseká, jako druhé vzhled pokoseného trávníku.
 • 9. Štípání dříví - soutěžící musí v daném časovém limitu naštípat co největší počet polínek a třísek. Počítají se pouze ty polénka a třísky, jejichž délka bude shodná s původní délkou polena. V této disciplíně není z důvodu bezpečnosti dovolena asistence ostatních členů týmu!
 • 10. Vtloukání kůlu – v závěrečné disciplíně musí soutěžící v daném časovém limitu zatlouci dřevěný kůl co nejhlouběji do země. V případě zlomení nebo zásadního poškození kůlu soutěžící končí. Opět nerozhoduje pouze jeho síla, ale také šikovnost.

 • TĚŠÍME SE NA VÁS!!! Chytrý portál

Jaký je váš názor na zřízení trolejbusu?

Pro přidělení vašeho hlasu stačí kliknout na příslušnou odpověď.
Diskuse
Pořizování fotografie kohokoliv není trestné a směrnice GDPR ho neupravuje. Upravuje až zveřejnění takové fotografie. A k tomu snad pan star...
Dobrý den, chtěl bych pana starostu upozornit, že svým příspěvkem v obecním plátku, který byl roznesen dnes do schránek, zcela veřejné nab...
HANNY školka a HANNY jesle Bašť zve všechny rodiče a děti na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ a ZÁPIS na rok 2020/2021. HANNY školka, Okružní 671, Bašť ...
Inzerce
Daruji za odvoz starší, ale plně funkční orbitrek Kettler. Kontakt: 603557446...
Prodám 2 vstupenka na Spirituál Kvintet 17.9.Lucerna řada 24. Původní cena 990/ks,Nová cena 840/ks. Cena celkem 1680Kč.V případě změny term...
Prodám novou televizi LG 43LK5100PLA, 1920 x 1080 (full HD), DVB-T2, DVB-S2, záruka do 04/2021. V Mratíně přijímá bez problemů všechny pozem...
Co se chystá
Nejbližší akce:

« Předchozí

DubenDalší »
PoÚtStČtSoNe
10 11 12 13 14 
15 16 17 18 19 20 21 
22 23 24 25 26 27 28 
29 30      
© Zdeněk Novák | Design & Script: Petr Kožnar (www.web-style.cz) .
Redakce: ICQ: 240-187-613 (Monk), Email: zdenek.novak@mratin.info